Apklausa ATLIEKŲ ŽENKLINIMO (PIKTOGRAMŲ) SISTEMA LIETUVOJE | GYVENTOJŲ APKLAUSA
VŠĮ „Mes darom“, Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje bei Aplinkos ministerija inicijuoja atliekų ženklinimo (piktogramų) sistemos pristatymą Lietuvoje.

Danijos nacionaline atliekų piktogramų sistema gali naudotis ne tik gyventojai, įmonės, atliekų tvarkytojai, bet ir gamintojai ar importuotojai. Piktogramomis žymimos ne tik pakuotės, tačiau ir atliekų konteineriai, tad taip itin supaprastinamas ir palengvinamas rūšiavimo procesas. Naudojant tą pačią atliekų ženklinimo sistemą pastebėta, kad vartotojams tapo aiškiau, ko iš jų tikimasi, kilo gyventojų pasitikėjimas atliekų tvarkytojais, kad rūšiuojant atliekos iš tikrųjų pakartotinai naudojamos ar perdirbamos. Piktogramų sistemos naudojimas yra savanoriškas ir nemokamas.

Apklausos tikslas – iš pavienių gyventojų surinkti informaciją apie piktogramų sistemos aiškumą bei jų adaptavimo poreikį Lietuvos rūšiavimo sistemoje.

Apklausoje naudojamas piktogramų dizainas yra pavyzdinis, o dizainas ir piktogramų kiekis bei kategorijos bus atnaujinti atsižvelgiant į ekspertų ir visuomenės komentarus.

Apklausos duomenys bus naudojami tik piktogramų sistemos kūrimo tikslu.

Apklausą sudaro 48 klausimai.
Apklausą užpildyti prašome iki rugpjūčio 6 dienos.

Trukmė: iki 30 min.
Dėkojame už skirtą laiką!

Daugiau informacijos: https://www.mesdarom.lt/project/atlieku-zenklinimo-sistema/